ضدعفونی کردن فرش و ویروس کرونا

ضدعفونی کردن فرش از زمان ورود ویروس کرونا به ایران موضوعی بسیار جدی شده است زیرا که ویروس کرونا یکی از سخت ترین ویروس هایی است که می‌تواند فرد را به خود مبتلا کند، همانطور که می‌دانید این ویروس به طور مستقیم بر روی عملکرد ریه تاثیر می‌گذارد و باعث اختلالاتی در سیستم تنفسی بدن و ریه ها می شود.

علائم این ویروس تب، سرفه، تنگی نفس، لرزش بدن، اسهال و گوش درد می باشد که البته همه این علائم در همه اشخاص یکسان نبوده و بسته به سیستم ایمنی هر شخص متفاوت عمل می‌کند. دانشمندان بر این باور هستند که عمر این ویروس نسبت به همه ویروس هایی که تا به امروز شناسایی شده بسیار بیشتر بوده و همین موضوع باعث تکثیر سریع این ویروس در بین افراد جامعه است.

با توجه به شرایط کنونی برای مقابله با ویروس کرونا باید تمام سطوح داخل منزل را ضدعفونی کنیم تا از انتقال و مبتلا شدن به این ویروس جلوگیری کنیم.

ضد عفونی کردن با وایتکس

در اوایل روزهایی که کرونا وارد ایران شد به دلیل اینکه آمادگی تامین مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح در ایران وجود نداشت با کمبود شدید ضدعفونی کننده ها روبرو شدیم و بسیاری از افراد از وایتکس برای ضدعفونی سطوح استفاده می‌کردند همانطور که می دانید کاربرد اصلی وایتکس سفید کنندگی سطوح است و استفاده آن به عنوان ضدعفونی کننده به تنهایی برای سطوحی که دارای بافت الیافی بودند گزینه مناسبی نخواهد بود.

از این رو بسیاری از مشتریان ما برای اینکه بتوانند فرش ها را ضدعفونی کنند از این محلول سفید کننده استفاده کرده بودند که همین امر باعث آسیب رساندن به رنگ و بافت فرش ها شده بود. لطفا اگر قصد ضدعفونی کردن فرش ها را دارید به هیچ عنوان از وایتکس برای این منظور استفاده نکنید.

ضدعفونی فرش با الکل

الکل 70 درصد بهترین گزینه برای ضدعفونی کردن سطوح و دست از ویروس کرونا می‌باشد اما  استفاده از آن بر روی فرش توصیه نمی‌شود زیرا شاید به بافت و رنگ فرش های شما آسیب وارد کند لذا پیشنهاد می‌گردد تا جایی که امکان دارد از محلول های ضدعفونی کننده بر روی فرش ها استفاده نکنید.پیشنهاد ایران مهر شستشوی فرش است زیرا ما در قالیشویی ستارخان از شوینده های ضد باکتریال برای شستشو و ضدعفونی کردن فرش های شما استفاده می‌کنیم.

پیشنهاد ایران مهر شستشوی فرش ها توسط شوینده ها و شامپوهای ضد باکتریال می باشد تا به رنگ و بافت فرش شما هیچ آسیبی وارد نشود.

اما سوالی که شاید در ذهن شما ایجاد شود این است که مگر می‌شود در این دوران کرونا هر چند روز یکبار فرش ها را شستشو کرد؟ جواب خیر است زیاد این کار نه شدنی است و نه منطقی اما ایجاد کردن محیط پاکیزه در منزل امری شدنی است. در ابتدا فرش هایتان را شستشو کرده و از زمان برگشت فرش ها از قالیشویی با لباس، پاها و جوراب های آلوده بر روی فرش تردد نکنید.

می‌توانید از رو فرشی استفاده کنید و یا می‌توانید پس از وارد شدن به منزل جوراب های خودتان را در بیاورید و پاها را با آب و صابون بشویید تا از ورود ویروس کرونا به منزل و بافت فرش هایتان جلوگیری شود. همچنین می توانید در بازه های زمانی مناسب از بخارشو برای تمیز کردن فرشتان استفاده کنید.

مراقبت از فرش در طول شیوع کرونا با قالیشویی ستارخان

یک قالیشویی تخصصی و حرفه ای علاوه بر ارائه خدمات تخصصی خود در زمینه شستشوی انواع فرش باید بتواند مطابق با مشکلات و مسائل روز دنیا که مردم را به خود درگیر کرده است نیز، خدماتی را ارائه نماید.

ضدعفونی کردن فرش با قالیشویی ستارخان

قالیشویی ستارخان با 30 سال سابقه درخشان خدمت به مردم، در زمان شیوع کرونا نیز توانسته خدمات متنوع و مفیدی را در راستای مشکل ضدعفونی کردن فرش ها به مشتریان خود ارائه نماید. امروزه خدمات متنوع ما از شستشوی انواع فرش، گلیم، قالی، قالیچه و … گرفته تا مبل شویی و موکت شویی با مواد ضدعفونی کننده تخصصی فرش در کوتاه ترین زمان ممکن، با کیفیت بالا و ارائه ضمانت نامه معتبر انجام خواهد شد. بنابراین شما می توانید فرش های خود را برای ضدعفونی کردن به ما بسپارید و از عدم آسیب به الیاف فرش نیز آسوده خاطر باشید.

در صورت تمایل نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.