قالیشویی ونک

ترمیم لک ، سوختگی ، پارگی تار و پود ، رفع زردی فرش ، ریشه زنی ، رنگبرداری ، رفوگر بیدخوردگی ، تعویض ریشه ، رفو عیوب شیرازه و هر عیب فرش و قالیچه همشهری عزیز اگر منزل یا محل سکونت شما نزدیک ونک می باشد سرویس کاران قالیشویی ستارخان در ونک آماده خدمات رسانی و تعمیر ( رفوکاری ونک ) قالی تان هستند. همراه با قرارداد و ضمانت نامه مهر شده مخصوص قالیشویی در ونک

 قالیشویی ستارخان در محدوده ونک در تمامی ایام هفته و تعطیلات

 فرشتان را اتو ، لول و پک شده از قالیشویی ستارخان در نزدیک ونک دریافت کنید

شماره ویژه جهت رزرو: 1832

 

قالیشویی ونک

تاریخچه محله ونک

قدمت ده ونک به ۸۰۰ تا ۹۰۰ سال پیش برمی‌گردد. میرزا یوسف مستوفی‌الممالک این ده را از ناصرالدین‌شاه خرید، قنات‌هایی در این ده حفر کرد و برای آبادانی اش بسیار زحمت کشید.

در گذشته ونک به دو قسمت تقسیم‌شده بود: بخشی به نام ارامنه که در بخش شرقی ونک قرار دارد. قلعه ارامنه در مرکز آن قرار داشت و شغل مردمانش کشاورزی و باغداری بود. امروزه نیز قبرستان ارمنیان و قلعه ارامنه در این قسمت واقع‌شده است.

بخش دیگر مستوفی بود که در بخش غربی ونک قرار دارد. باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی بسیاری در مستوفی وجود داشت. ونک کنونی در مستوفی واقع‌شده است.

ده ونک در گذشته درختان توت و گرو و زالزالک زیادی داشت که با گذشت زمان از بین رفتند.

امروزه ونک دارای دو بافت قدیمی و جدید است؛ بافت قدیمی آن شامل ده ونک می‌باشد که ساکنانش اکثراً بومی هستند و بخشی از توتستان‌های آن هنوز باقی‌مانده است.

امکانات محله ونک

دو بیمارستان بقیه‌الله اعظم (میدان ونک، خیابان ملاصدرا) و خاتم‌الانبیا (خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان رشید یاسمی) در ونک تهران قرار دارند. مرکز درمانی گلستان و ساختمان پزشکان ۱۳۵ نیز در این محله قرار دارند.

پارک‌های آرارات (خیابان شیراز شمالی، خیابان آرارات)، شاد (میدان ونک، خیابان ملاصدرا، کوچه شاد)، سئول (میدان ونک، خیابان ملاصدرا، پردیس) و بوستان باغ ایرانی (خیابان شیخ بهایی شمالی،۲۰ متری پیروزان، کوچه شهید صابری) نیز در ونک واقع‌شده‌اند.

از مراکز خرید مشهور در این محله می‌توان به مرکز خرید ونک (میدان ونک خیابان ونک ۱۰ متر بعد از خیابان کار و تجارت)، مرکز خرید آسمان (میدان ونک، ابتدای خیابان ونک) و مرکز خرید آیینه (میدان ونک، خیابان ونک، نبش کردستان) اشاره کرد.

قالیشویی ونک

مراحل شتشویی قالیشویی ستارخان در ونک

۱- خاک گيري قالي :

بوسیله دستگاه مخصوص و برای از بین بردن گرد و غبار که در بطن فرش باقی مانده است انجام میشود ,  وجود خاک در فرش باعث پوسیدگی میشود

۲- کر دادن قالیشویی :

برای از بین بردن نجاستهای احتمالی طبق ضوابط شرعی ,  در سالن مخصوص آب از زیر و روی فرش عبور داده میشود

۳- شستشوی قالیشویی :

فرش در سالن شستشو ,  بوسیله مواد شوینده مخصوص و مجاز ( که هیچگونه ضرری برای فرش ندارد )  از قبیل پودر و شامپو ,  زیر نظر متخصص و موافقت مشتری شسته میشود.

۴- ضد عفونی کردن قالیشویی :

در صورت نیاز فرش به ضد عفونی پس از مرحله شستشوی فرش زیر نظر متخصص با مواد ضد حساسیت ضد عفونی میشود

۵- آبگیری قالی قالیشویی :

بوسیله دستگاه تمام اتوماتیک ( که مانند خشک کن ماشینهای لباسشویی عمل میکند ) و با استفاده از نیروی گریز از مرکز انجام میگیرد.

۶- پرداخت و پرزگیری قالیشویی :

برای برخی از فرشهای دستبافت که پس از شستشو نیاز به پرداخت و پرزگیری دارند انجام میشود. ( فرشهای ماشینی نیازی به این مرحله ندارند )

تاید شویی , شامپو شویی ، اعلاء شویی ، دوبار شویی ، براق شویی ، ابریشم شویی ، رنگبرداری ،‌آهار ، رفوگری ، دارکشی ، پرزگیری ، ریشه بافی ، چرم دوزی ،‌ شستشوی مبل و موکت

•     شستشو با اصول مذهبی و کر اسلامی
•    دارای سرویس در سراسر نقاط
•    تحویل ۴۸ ساعته